Květen 2016

1x03 Návrat

31. května 2016 v 16:07 | Verisek

1x03 Návrat (Thank You For Not Morphing)


Prue, Piper a Phoebe jsou na večírek ke svým známým, ale Prue se moc nebaví a odejde z večírku domů. Doma najde otevřené dveře a na schodech rozzuřeného rotvajlera. Lekne se ho a uteče. V tom se oči psa změní na démonické. Když to sestrám řekne, moc jí nevěří a je jim divné, že by tam byl pes bez pána. Druhý den přijde za Prue nějaký muž a chce ocenit prsten. Prue však prsten pozná, patří jejímu otcovi a ten muž je právě její otec Victor. Prue ho nesnáší, protože když byly sestry malé, Victor od nich odešel, a proto ho z kanceláře vyžene. Prue tuhle novinku oznámí svým sestrám. Phoebe by ho však velice ráda viděla a vydá se za ním do hotelu. Když ho tam obejme, dostane předtuchu, jak Victor odnáší knihu stínů z jejich domu. Phoebe proto okamžitě zmizí. Mezitím se do domu vkrade démon, morfovač a chce odnést knihu stínů. Ta mu to ale nedovolí a neustále mu padá a ulétává. Zároveň se domů vrací i Prue a morfovač se zalekne a změní svou podobu na Andyho. Prue najde knihu pohozenou na zemi a na půdě vylomené dveře. První kdo jí napadne, je její otec. Ten večer mají jít sestry s Victorem na večeři. Tam jim Victor sdělí, že ví o jejich schopnostech a donutí je, aby ho vzali domů a tam si o všem promluvili. Mezitím se další dva morfovači s tím prvním nacházejí v domě Halliwellek a plánují, jak ukrást knihu. Sestry se však vracejí s Victorem a z morfovači se změní v havrany a z domu odletí. Diskuze sester a Victora se však změní v hádku a Prue Victora z domu vyžene svou silou. Ten se vrací na hotel, ale tam už na něj čekají tři morfovači, jsou to ti, u kterých byli sestry na večírku. Chtějí Victora využít, aby vylákal sestry a oni mohli vzít knihu stínů. Další den si Victor odchytne Phoebe před domem a ona dostane tu samou předtuchu. Victor krade knihu stínů, ale nakonec vidí, jak se mění a zjistí, že jí vlastně ukradnou morfovači. Hned to běží říct Prue a Piper. Zanedlouho se v domě sejdou všichni. Prue, Piper, Phoebe, tři morfovači z nichž jeden vypadá jako Victor a dále ještě pravý Victor. Phoebe běží na půdu, aby našla zaklínadlo na zničení morfovačů. Prue však zjistí, který je pravý Victor a posune mu po stole prsten, který ji tehdy přinesl do Bucklands. Ten ho ochrání před kouzly. Sestry použijí kouzlo na zničení veškerého zla v domě a zničí tím morfovače. Victor díky prstenu přežije. Další den mají jít sestry s otcem na oběd. Ten však musel odjet a tak nechal sestrám alespoň rodinou nahrávku, kdy byli všichni ještě pohromadě. Victor, Patty, Prue, Piper a Phoebe. K sestrám však příjde nový řemeslník Leo Wyatt a Piper s Phoebe na něm mohou nechat oči.

1x02 Až na kůži

21. května 2016 v 12:54 | Verisek

1x02 Až na kůži (I've Got You Under My Skin)


Phoebe sedí u baru v Quake a baví se s Piper. Potká tam i svou kamarádku Brittany, která si nechala na svou ruku zhotovit tetování anděla. Navíc Phoebe dostane vidění, jak k ní přijde pohledný kluk Alec a nabídne jí Martini. A okamžitě se to stane. Piper není nadšená z toho, že Phoebe využívá své vidění. Když Brittany odchází, sedne si do auta a tam jí napadne neznámý útočník. Prue se vyspala s Andym, ale když se ráno vzbudí, hned odejde. Piper se ráno dívá na televizi na dokument o upalování zlých čarodějnic, které nesmí vstoupit do kostela a Piper se začne bát, že její síly jsou také zlé. Na policii Andy zkoumá fotku Brittany, která zmizela. Mizí totiž už více dívek. Piper si zajede ke kostelu, aby se zeptala pastora Williamse, jestli může vejít čarodějka do kostela, ale jeho odpověď jí znejistí. Ale stejně to chce vyzkoušet. Když chytne za kliku, zahřmí se a ona rychle uteče. Mezitím jde Prue na pohovor do aukční síně Buckland, protože dostala nabídku. Prue však nestíhá a navíc její telefonát poslouchá muž vedle ní. Rozhodne se použít svou sílu, aby urychlila rychlost výtahu. První pohovor se pokazí, ale dostane ještě druhou šanci. Phoebe v Quake potká fotografa Stefana a tan jí nabídne, že jí bude fotit, Phoebe to příjme. O chvíli později Stefan se ve svém ateliéru změní v Javnu a vysaje z unesené Brittany její mládí. Piper se zase ptá Williamse na čarodějnice. Ten jí cituje úryvek z Bible: "Nenecháš čarodějnici naživu." Jeho odpověď jí tentokrát ještě víc znejistí. Mezitím Phoebe jde koupit žvýkačky a má tam vidění, ve kterém vidí čísla, která padnou v loterii. Řekne to dvěma staříkům, kteří jinak přijdou o dům. A sama si vsadí. Později Piper sedí na půdě a řekne Phoebe o tom, že si myslí, že já zlá. Phoebe jí řekne, že to není možné, protože právě ona je ta nejhodnější. Andy se stále snaží navázat s Prue vztah. Piper se tedy vydá znovu do kostela a vstoupí do něj. Cestou zpět potká neznámou starou ženu a ta má na ruce stejné tetování, jako měla Brittany. Prue jde podruhé na pohovor, a práci dostane. Piper přivede Brittany domů a tak jí potká i Prue. Tak přijdou na to, že Stefan je vlastně Javna. Phoebe jde k Stefanovi a má tam vidění, jak z ní Javna saje mládí. Nastoupí do auta, ale tam jí Javna přepadne a odnese na stůl se svíčkami do svého ateliéru. Prue s Piper okamžitě jedou Phoebe na pomoc. Dostanou se do ateliéru kde se Javna snaží vysát z Phoebe mládí. Sestry použijí kouzlo Fátiminy ruky a zničí ho. Tím navrátí mládí Brittany a všem ostatním dívkám. Večer sedí všechny tři v baru a na obrazovce v televizi probíhá losování čísel. Phoebe vytáhne svůj tiket a všechna vsazená čísla zmizí. Tím zjistí, že nemůže kouzla používat pro vlastní prospěch.

1x01 Všechno zlé pro něco dobré

13. května 2016 v 22:52 | Verisek

1x01 Všechno zlé pro něco dobré (Something Wicca This Way Comes)


Phoebe se vrací z New Yorku, kde přišla o práci. Nejstarší sestra Prue z toho není moc nadšená, jelikož tvrdí to, že jí její ex-snoubenec podvedl s Phoebe. Prostřední sestra Piper je však nadšená, že budou opět všechny v jednom domě spolu. Když si Phoebe hraje se spiritistickou deskou, ručička na desce se náhle začne sama pohybovat a napíše slovo ATTIC (což je v překladu půda) Phoebe se tam vydá a ve staré krabici najde Knihu stínů. Z ní přečte kouzlo na obnovení síly tří a sestry náhle dostanou své schopnosti. Když to Phoebe řekne sestrám, ony jí nevěří. Prue dostane sílu TELEKINEZE a nevědomky ji použije na svého ex-snoubence a jeho plnicí pero mu vyteče v kapse. Piper získá schopnost MOLEKULÁRNÍ ZPOMALOVÁNÍ, což je označováno krátce jako zmrazování. Nečekaně tak zmrazí tak pana Moora, u kterého se snaží zabodovat se svými dovednostmi v kuchyni. Phoebe dostane svou 1. PŘEDTUCHU na kole a uvidí 2 chlapce na kolečkových bruslích, jak je srazí auto. Aby tomu zabránila, naschvál spadne z kola a chlapce tím zarazí a zachrání před autem. S lehkým zraněním skončí v nemocnici. Prue si jí tam přijde vyzvednout a potká svého bývalého kamaráda Andyho ze školy. Prue ale Phoebe obviňuje z toho, že z ní udělala čarodějku. Prue se navíc pohádá se svým šéfem a zároveň ex-snoubencem Rogerem a dá výpověď v muzeu, ve kterém pracuje. Zaklínač Jeremy, se kterým Piper chodí, zabíjí čarodějky a snaží se zabít i sestry a přivlastnit si jejich schopnosti. Naláká Piper do nějakého skladu a ve výtahu se jí pokusí zabít. Piper ho však zmrazí a naštěstí uteče. Mezitím Phoebe s Prue v lékárně hledají acylpyrin a Prue je tak naštvaná že ze svého rozčílení zbourá regál plný prášků. Nakonec se jí uleví a vrátí se s Phoebe domů. Piper jim doma vysvětlí, že Jeremy je zaklínač a musí ho zničit. Jdou na půdu a provedou likvidační kouzlo. To však zabere jen částečně a Jeremy s cílem zabít sestry dorazí k nim až na půdu. Tak se je snaží zabít, jenže Prue, Piper a Phoebe řeknou kouzlo, které bylo na té spiritistické desce zespodu na zničení zaklínače. A Jeremy je tak zničen. Sestry pochopí, že jejich životy se náhle změní a budou plny boje s démony a zaklínači a budou muset pomáhat nevinným...

Schopnosti vyvíjející se z molekulárního zpomalování

4. května 2016 v 21:11 | Verisek
Tato schopnost se vyvíjí z molekulárního zpomalování.

Selektivní zmrazení

Poprvé: 2x09
Typ: Aktivní
Jedná se o schopnost v molekulárním zpomalování. Umožňuje Piper uvolnit některé části nebo věci, v rámci zmrzlé oblasti. Piper byla schopná rozmrazit jednu osobu při zachování ostatních osob zamrzlých.

Později se Piper dozvěděla, že by mohla vytvořit kritéria pro zmrazení, například zmrazit jen nevinné.

Pak o něco později zjistila, že by mohla rozmrazit část těla, jako je hlava, která jí umožní mluvit s démonem, zatímco jeho tělo bude stále zmrazené.

Tato schopnost také opravňuje Piper zmrazit další úsek věcí. To znamená, že když jiné osoby vstoupí do místnosti během zmrazení, Piper je může zmrazit bez rozmrazení celé místnost.